.: AUDI KLUB POLSKA :.
https://forum.audiklub.org/

LPG w dieslach ??? czy to mozliwe
https://forum.audiklub.org/viewtopic.php?f=1&t=3666
Strona 1 z 1

Autor:  Patrikoss [ 17.mar.2004 12:27:01 ]
Tytuł:  LPG w dieslach ??? czy to mozliwe

Zobaczcie co znalazłem na necie

Istotą działania Podwójnego Systemu Zasilania Silnika jest dostarczanie mieszanki oleju napędowego i gazu naturalnego do komory spalania. System EFC pozwala na uzyskanie pełnej mocy podczas jednego wdepnięcia pedału gazu. Olej napędowy jest używany do zasilania silnika tylko jako pilot zapłonu.
Posiadająca patent technologia EFC to elektorniczny, zamknięty system podwójnego zasilania silnika, który jest idealny do zastosowania w silnikach samochodów ciężarowych. System ten może być zainstalowany w silnikach posiadających, jak również nie posiadających układu turbodoładowania. System może pracować w oparciu o sprężony gaz naturalny (CNG) oraz płynny gaz naturalny (LNG). System zasila silnik mieszanką automatycznie regulowaną tak aby jej skład był optymalny do zmieniających się warunków pracy silnika.
System EFC jest sterowany przez komputer centralny. Po zainstalowaniu i wyregulowaniu systemu silnik utrzymuje charakterystyki sprawności i niezawodności normalnie kojarzonych z pracą silnika zasilanym tylko olejem napędowym. Uzyskanie takich charakterystyk jest możliwe przez utrzymanie identycznych wartości stopnia sprężania i zastosowanie oleju napędowego jako pilota zapłonowego dla gazu naturalnego. Elektroniczny układ sterowania kontrolujący skład mieszanki gazowo-olejowej pozwala utrzymać wartości mocy na tym samym poziomie jak w przypadku zasilania tylko olejem napędowym bez wzrostu temeperatury dla układu chłodzącego i wydechowego.
Działanie układu podwójnego zasialnia silnika polega na dostarczeniu gazu naturalnego poprzez elektronicznie sterowane wtryskiwacze umieszczone w kolektorze dolotowym, w tym samym momencie ilość dostarczanego oleju npędowego jest ograniczona do minimum, co jest możliwe poprzez sterowanie zaworem zamykającym w pompie wtryskowej. System wyposażony jest czujniki, które przekazują informację dotyczące obciążenia, szybkości, temperatury w układzie wydechowym oraz ilości zużywanego gazu i oleju napędowego. Układ sterownia automatycznie zmienia wartości składu mieszanki gazowo-olejowej tak aby wartości te były odpwiednie do zmian obciążenia i prędkości. Stosunek ilości gazu i oleju jest utrzymywany na poziomie 80% -20%. Tak jak w przypadku silników benzynowych zasilanych LPG, tak i w silnikach diesla istnieje możliwość wyłączenia układu gazowego i powrotu na zasialanie olejem napędowym. System podwójnego zasilania EFC nie wymaga wprowadzania żadnych wewnętrznych modyfikacji w silniku zasilanym diesla.

Autor:  roofy [ 17.mar.2004 12:33:15 ]
Tytuł: 

Oczywiście że LPG można założyć do diesla . Tylko pytanie po co ?? Taniej to może wyjdzie jazda ale ile ?? 2 zł/100 km/h . A poza tym koszty instalacji do takiego układu są powalające na kolana.

Autor:  BiLu [ 17.mar.2004 16:49:21 ]
Tytuł: 

roofy napisał(a):
Oczywiście że LPG można założyć do diesla . Tylko pytanie po co ??

dla zwiekszenia osiagow turbognojka

Autor:  FG [ 17.mar.2004 17:23:19 ]
Tytuł: 

Widziałem takie wynalazki w starych autobusach MZK u siebie na gminie. Efekt był chyba mierny bo po testach chyba zaprzestali takich pomysłów.
Efekt uboczy takiej mieszanki to śmierdzące spaliny. Każde oczywiście śmierdzą ale te wyjątkowo.

Autor:  BiLu [ 17.mar.2004 18:10:53 ]
Tytuł: 

http://www.lpgsi.tele2.pl/dualfuel.html
http://www.lpgsi.tele2.pl/sponge-diesel ... ption.html

Autor:  kristof200 [ 17.mar.2004 21:06:30 ]
Tytuł: 

założyć to pewnie że się da ale tak jak już kolega wcześniej mówił koszty są dużo większe niż w przypadku benzynki... a swoją drogą to nie widzę zabardzo w tym ekonomii - i napewno nie założyłbym takiej u siebie - jakbym oczywiście miał Diesla... :P

Autor:  SzOsTi [ 17.mar.2004 21:31:48 ]
Tytuł: 

...EKOLOGIA PANOWIE ....

...EKOLOGIA...!!!!!!!! :peace:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/